Płyty Warstwowe

SEGPOL-PANEL

budynek z płyty warstwowej

Płyty warstwowe "SEGPOL-PANEL" produkowane są na nowej w pełni zautomatyzowanej linii produkcyjnej. Daje to możliwość, że przy stałej kontroli procesu produkcji wyrób gotowy zaspokaja w pełni oczekiwania klientów i pozwala na wypracowanie systemu lekkiej obudowy o bardzo dobrych parametrach wytrzymałościowych i termoizolacyjnych. Płyty warstwowe z rdzeniem styropianowym mogą być stosowane w budownictwie jako elementy ścienne i dachowe dla lekkiej obudowy budynków przemysłowo-usługowych, jak również jako materiał izolacyjny na ściany i stropy wykorzystywany w przemyśle chłodniczym związanym z przechowywaniem produktów spożywczych. Płyty mogą być również stosowane w budownictwie ogólnym jako materiał dociepleniowy.

płyta warstwowa

Z czego składa się płyta warstwowa?

Płyta warstwowa "SEGPOL-PANEL" jako element budowlany składa się z dwóch okładzin z blachy metalowej płaskiej lub profilowanej i połączonego z nimi w sposób ciągły i trwały rdzenia izolacyjno- konstrukcyjnego ze styropianu za pomocą kleju poliuretanowego. Zasadą pracy statycznej elementów warstwowych jest rozdział zadań pomiędzy poszczególnymi warstwami w przenoszeniu obciążeń. Okładziny metalowe przejmują naprężenia normalne, natomiast rdzeń w całości lub częściowo siły poprzeczne i wynikające z nich naprężenia styczne. Dodatkowo rdzeń utrzymuje odstęp pomiędzy okładzinami, podpiera je i wpływa usztywniająca.

Co wyróżnia płytę warstwową?

GRUBOŚĆ

Okładzina zewnętrzna i wewnętrzna wykonana jest z blach metalowych obustronnie ocynkowanych powlekanych powłokami ochronnymi, zabezpieczającymi je przed korozją. Grubość okładziny 0,5 -0,55mm.

RDZEŃ IZOLACYJNY

Rdzeń izolacyjny wykonany jest ze styropianu EPS EN 13163 L1-W1-S1-P4-BS125-CS(10)80-DS.-(N)2-DS.(70,-)2-TR100 w/g PN EN 13163-2004 klasy E w/g PN-EN 13501:2004 (odpowiadający określeniu „samogasnący" w/g Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dn. 12 kwietnia 2002 Dz. U. Nr 75, poz. 690).

Grubość rdzenia od 50-250mm, klej poliuretanowy łączy okładziny z rdzeniem styropianowym. 

WYSOKA JAKOŚĆ

Proces produkcyjny realizowany jest metodą ciągłą i pod stałą kontrolą, gwarantuje to wysoką jakość wytwarzanych płyt.

WYSOKA CIEPLNOŚĆ

Płyty warstwowe "SEGPOL-PANEL" są estetyczne, zapewniają dobrą izolacyjność cieplną budowli i są łatwe w montażu. 

magazyn zielony z płyt wielowarstwowych

Zastosowanie płyt warstwowych

Płyty warstwowe "SEGPOL-PANEL" mogą być stosowane jako jedno i wieloprzęsłowe elementy obudowy ścian i pokryć dachowych oraz ścian zewnętrznych, wewnętrznych i stropów w następujących obiektach: halach przemysłowo usługowych, a także chłodniach i magazynach żywności.